Будинок зі стінами легкобетонних блоків, цегли, колод, бруса, обшитий вагонкою або блок-хаус, має естетичний вигляд. Крім того, вагонка і блок-хаус забезпечує хорошу звуко- і теплоізоляцію.

Недоліком даної технології є не довговічність деревини. Щоб продовжити термін життя вагонки і блок хауса, її необхідно періодично фарбувати (обробляти антисептичними та вологоізолюючі складами).

В якості прикладу розглянемо технологію обшивки Блок-хаусом стін з легкобетонних блоків.

Зразковий набір матеріалів для виготовлення обшивки наступний: рейки розміром 60х27х2500 мм, брусок розміром 75х75 мм, Блок-Хаус розміром 130х20х3000 мм, застругані дошки для декоративної обшивки дверних і віконних прорізів товщиною 20 мм (їх ширина підбирається залежно від товщини стін будинку), оцинковані цвяхи довжиною 40 мм і 60 мм, цвяхи розміром 6х60 мм, шурупи розміром 10х130 мм, шурупи розміром 4х45 мм для кріплення кутів обшивки будинку, пластмасові і дерев'яні дюбелі, металеві кронштейни, бистрозастивающая мастика або герметик на поліуретановій основі.

Розміри рейок для обшивки, брусків і Блок-Хауса можна підібрати самостійно. Найкраще для обшивки використовувати пиломатеріали, оброблені в автоклаві (апараті для обробки матеріалів при нагріванні і підвищеному тиску). Деревина в будь-якому випадку повинна бути покрита лаком або фарбою. Роботи виконують у такій послідовності. На стіну на відстані 500 мм один від одного вертикально встановлюють опорні рейки обрешітки 60х27 мм. Їх кріплять оцинкованими цвяхами 6х60 мм в дерев'яних дюбелях, попередньо забитих у висвердлені отвори в стіні будинку. Якщо на стіні є поглиблення, то між стіною і рейкою через кожні 400-500 мм додатково встановлюють дерев'яні прокладки.

Дерев'яна обшивка збільшує товщину стін будинку, тому щоб виділити прорізу, по периметру віконних і дверних прорізів на металевих кронштейнах встановлюють бруски розміром 75х75 мм. Кронштейни до стіни прикріплюють шурупами 10х130 мм і пластмасовими дюбелями. Внутрішню частину прорізів обшивають дошками товщиною 20 мм, прикріплюючи їх шурупами до брусків і коробками вікон і дверей. Для герметичності стики обробляють мастикою або герметиком.

Після закріплення обшивки починають обшивку будинку Блок-Хаусом. Роботу ведуть знизу вгору. Спочатку до нижньої частини стіни кріплять горизонтальну рейку 20х20 мм, яка буде служити опорою для першої обшивальної дошки. Кожну наступну обшивальну дошку 130х18 мм по довжині накладають на попередню. Верхній край кожної наступної дошки кріплять оцинкованими цвяхами довжиною 40 мм до вертикальними рейками з перекриттям попередньої дошки на 20 мм. При цьому капелюшки забивати цвяхи згодом закриються дошкою, що накладається зверху. Треба постаратися дотримувати постійний кут нахилу. Для більш надійного кріплення в нижній край кожної дошки забивають додаткові оцинковані цвяхи довжиною 60 мм.

Основний принцип обробки кутів полягає в тому, що обшивальні дошки на кілька міліметрів виступають з одного боку будинку і тим самим закривають торці дощок, прибитих до прилеглої стіни. Краї двох суміжних кутових дощок можна спиляти під певним кутом. У кутах дотичні дошки додатково зміцнюють трьома шурупами 4х40 мм.