Пористі бетони - різновид легкого бетону. У процесі їх виробництва утворюється характерна «чарункова» структура. Ув'язнений в порах пористого бетону повітря, надає блокам хороші теплоізоляційні характеристики. Пористість пористого бетону можна регулювати, отримуючи бетони різної щільності (400-1800 кг / м3) і призначення.

Пінобетон - легкий ніздрюватий бетон, який отримують в результаті затвердіння розчину, що складається з цементу, піску, води і піноутворювача. На властивості пінобетону дуже впливає якість піноутворювача. В основному застосовують синтетичні піноутворювачі на основі органічних сполук (вітчизняного або імпортного виробництва).

Як стабілізатори піни застосовують добавки розчину тваринного клею, сірчанокислого заліза, рідкого скла. Волога з пінобетону виходить природним чином, коли він знаходиться в опалубці або формах для виробництва піноблока.

Ніздрюватий автоклавний бетон складається з кварцового піску, цементу, вапна та води, що змішуються і вступників у автоклав, де відбувається їх спінювання і подальше отвердевание.

Вироби з пористого автоклавного бетону виробляються тільки в заводських умовах і надходять у продаж у вигляді готових до застосування виробів - газоблоків.

Безавтоклавні пінобетон довше набирає необхідну структурну міцність, ніж пінобетон, підданий твердненню в автоклаві.

Виготовлення виробів можна вести при температурі не нижче 10`C, так як недотримання цієї умови призведе до руйнування структури піноблоку.

Газобетон виробляють з води і цементно-піщаної суміші з додаванням газообразователей (алюмінієвої пудри).

Газосилікат - суміш вапна, цементу, кварцового піску, води і гіпсу, вспученная добавками і отверділа в автоклаві або пароутворювачами.
Для виготовлення монолітної стіни з пінобетону індивідуальному забудовнику необхідно придбати цемент і пісок, а також запросити бригаду робітників з малогабаритної бетонної установкою. Керують установкою дві людини. Установка займає близько 2,5 м2, довести до будмайданчика її можна в кузові «Газелі». Піну одержують з пеноконцентрата.

Малогабаритна установка не тільки «збиває» піну, але і перемішує її з цементним розчином. Продуктивність установки складає 1600-4000 л / год.
Варто відзначити, що обладнання коштує не дешево. Пінобетон виготовляють у такій послідовності. Спочатку замішують цементно-піщаний розчин з цементу, піску і води. У деяких випадках замість піску використовують гранули пінополістиролу, щоб матеріал вийшов більш легким. Потім в цементно-піщаний розчин додають у готову піну, яка й робить пінобетон пористим.

З отриманого «тесту» можна формувати огороджувальні конструкції, стінові блоки, плити перекриттів. Приєднавши до установки шланг, можна транспортувати готову суміш до споруджуваного будинку на висоту до 20 м і на відстань до 40 м. Для того щоб пінобетон вийшов якісним, температура повітря при замісі повинна бути не вище 10 `C.

Пінобетон заливають в опалубку, отримуючи, таким чином, стіну, перегородку і т.д. Опалубку можна використовувати як знімну (ковзаючу), так і незнімну.

Для знімної опалубки в якості обшивки застосовують деревоволокнисті плити. Їх ставлять з двох сторін, заливають всередину пінобетон, а потім прибирають. Виходить рівна стіна або перегородка. ДВП при такій технології можна використовувати багаторазово.

При незйомній опалубці пінобетон заливають або між двох стінок цегли, або між зовнішньою цегельною стінкою і внутрішньою з ДВП, гіпсокартону і т.п. У другому варіанті після заливки пінобетону ДВП можна зняти, а можна і не можна знімати - це справа смаку. Після зняття внутрішньої обшивки «пінобетонну» поверхню можна пофарбувати, приклеїти до неї плитку і т.д.

Монолітна укладання із знімною опалубкою дешевше, ніж з незнімної, особливо в тому випадку, якщо з двох сторін зводяться стінки з цегли. Будинок з пінобетону, побудований методом монолітної знімної опалубки, в 1,5 - 2 рази дешевше будинку з готових блоків. У кожному разі ця сума менше ціни за будівництво цегельного і навіть дерев'яного будинку.