Цегляні фундаменти можна зводити тільки в сухих грунтах. Такі фундаменти викладають з звичайної глиняної повнотілої червоної цегли.

Найкраще для фундаментів підходить перепалений цегла або цегла М-150, який під впливом грунтової вологи не руйнується. Неприпустимо зведення цегляних фундаментів в мокрих грунтах з агресивними водами.

Для стрічкового фундаменту з цегли на дно траншеї засипають і утрамбовують щебінь. Можна підсилити несучу здатність фундаменту, виконавши по дну бетонну підготовку, тобто затоку на дно бетоном. Якщо основа фундаменту потрібно розширити, то таке розширення зазвичай виконують монолітним бетоном з армуванням металевими стрижнями або дротом. У деяких випадках з метою економії матеріалу в сухих грунтах нижню частину кладки фундаменту замінюють пісочної подушкою, про яку було сказано вище. Її висота не повинна перевищувати половини висоти фундаменту. При зведенні фундаментів на глинистих грунтах під них роблять підсипку з нездимальних матеріалів, в якості яких може служити пісочно-гравійна суміш, укладена з пошарово з трамбуванням шарів.

Цегляні стрічкові фундаменти викладають пошарово. Цегляну кладку фундаментів ведуть за прийнятими правилами цегляної кладки з перев'язкою швів мінімальної товщини. Краї фундаменту викладають з цілої цегли. Для кладки використовуються цементні, цементо-вапняні і цементо-глиняні розчини. Необхідно дотримуватися перев'язку швів і їх заповнення розчином. Шви кладки, що утворюються між цеглинами, повністю заповнюють розчином.

При зведенні стрічкових фундаментів на схилах кладку ведуть уступами, починаючи спорудження фундаменту з більш низьких місць. Співвідношення висоти відступу і його довжини приймається 1: 2, висота відступу не повинна перевищувати 50 см. Так само здійснюється перехід від більш глибокого закладення фундаментів (за наявності підвалу) до більш дрібному.

Стовпчасті фундаменти з цегли. Стовпи обов'язково розташовують під усіма кутами будівлі і в місцях примикання внутрішніх стін до зовнішніх.
При кладці фундаментів з цегли на грунтах з сумнівною несучою здатністю виробляють армування. Це підвищує міцність кладки, приймаючої на себе великі механічні навантаження. Армування виконують так, щоб товщина швів у кладці перевищувала на 4 мм суму діаметрів покладеної арматури, при дотриманні середньої толщени шва. При поздовжньому армуванні сталеві стрижні арматури слід з'єднувати між собою зварюванням. При влаштуванні стиків внахлестку без зварювання кінці стрижнів повинні закінчуватися гаками і зв'язуватися дротом на довжині, що дорівнює 20 діаметрам. Діаметр дроту сіток для поперечного армування кладки повинен бути не менше 2,5 мм і не більше 8 мм. При діаметрі дроту більше 5 мм застосовують сітку «зигзаг» .При закінченню кладки пазухи між стінками котловану і фундаментом засипають непучиністим грунтом. Для посилення несучої здатності фундаментів можна зробити розширення його нижній частині.