Ніздрюватий автоклавний бетон або простіше кажучи газоблок, в наш час є дуже популярним будівельним матеріалом для зведення несучих і самонесучих стін і перегородок в будівництві як у цивільному так і виробничому. Цим він зобов'язаний своїм характеристикам: невеликій вазі, легкості в обробці, технічними показниками і прийнятною ціною.

1. Фундамент для укладання газабетонние блоків.

Горизонтальная гидроизоляция газоблокаФундаментна стіна на яку укладається перший ряд газоблоку, повинна знаходиться на 20-30 см. Вище рівня землі. Так як газоблок є комірчастим матеріалом, він більше вбирає вологу в порівнянні з цеглою. Ця невелика хитрість дозволить захистити возводимую стіну поверху від намокання. Далі по верху всієї фундаментної стіни слід укласти горизонтальну гідроізоляцію, вона захистить стіну першого поверху від вбирання вологи із землі. Перед укладанням горизонтальної гідроізоляції, поверхня фундаментної стіни слід вирівняти цементним розчином, таким чином буде легше взяти рівень для кладки першого ряду газоблоку і уникнути можливих розривів плівки гідроізоляції.

2. Розчин для кладки газоблоку.

Серед основних виробників газобетону в Україні, газобетонні блоки умовно можна поділити на дві групи: газоблок для кладки на розчин (розчинний газоблок), клейовий газоблок.

- Розчинний газоблок володіє не точною геометрією або інакше кажучи похибкою в розмірах. За рахунок цього його кладку слід вести на цементно піщаний розчин, як правило товщина шва становить 1-1,5 см. Що дозволяє вирівнювати горизонталь граючи товщиною шва між газобетонними блоками.

Укладка газоблока- Клейовий газоблок або інакше сказати високоточний газоблок володіє геометрією блоків з відхиленням ± 1 мм, що дозволяє вести кладку на клейовий розчин з товщиною шва 1-3 мм. Що дуже зручно в кладці так як стіна рівніше і швидше кладка.

Кладка газоблоку на цементно-піщаний розчин створює так звані містки холоду (промерзання несучої стіни по швах), уникнути цього можливо утепленням стіни. Кладка газоблоку на клейовий розчин дозволяє уникнути містків холоду, так як шов виходить 1-3 мм і властивості клейових розчинів більшою мірою відповідають теплоізоляційними властивостями легких пористих бетонів. Виробляючи кладку несучих стін слід використовувати марки газоблоку і розчин закладений у проекті. Виробляючи кладку газобетонних блоків на тонкі шви слід рівно виставляти блоки по горизонталі, при необхідності підрівняти попередньо очистивши від пилу. Тонкий шов отримати можливо використовуючи спеціальну кельму з зубчастим краєм і розподіляючи розчин дозатором регулюючи тим самим товщину шва. Використовуючи для кладки газоблоку спеціальну кельму, за один раз можливо нанести смугу розчину клею довгою 3-4 метри, більше наносити не потрібно так як розчин швидко висихає.

3. Перев'язка швів газоблоку.

Перевязка газоблокаПри зведенні стіни з газобетонних блоків, слід дотримуватися принципів перев'язки швів в сусідніх рядах (мінімально на 5 см.). При кладці стіни з газоблоку з системою паз-гребінь, заповнюються розчином потрібно тільки вертикальні шви. У газобетонних блоків гладких (без системи замка) вертикальні шви теж заповнюються розчином. Товщина шва при кладці газобетону залежить від виду блоку і розчину використовуваного при його кладці. Товщина стіни з газоблоку може бути від 25 см але її необхідно утеплювати, оскільки при будівництві в наших кліматичних зонах використовують блок від 30 см і більше. За характеристиками теплопровідності 1 м.куб. газоблоку замінює 1 м.куб. пінопласту, так що слід зважити чи варто робити стіну з газоблоку 25 см і утеплювати її або відразу використовувати блоки товщиною 30, 36 або 40 см і зекономити на додаткових роботах.

4. Поєднання стін з газоблоку.

Соединение стен из газобетонаЗастосовуючи термін сполучення стін з газоблоку мається на увазі з'єднання внутрішніх і зовнішніх стін будівлі з іншими кладочні, з урахуванням приймаються чи передаються навантажень на основу. Правильне з'єднання стін означає рівномірна передача навантажень на основу і збереження цілісності стін з газобетону в процесі їх експлуатації. При кладці стіни одного поверху з газобетонних блоків потрібно застосовувати блоки одного і того ж виду і укладаючи на один і той же розчин, зводити будівлю необхідно рівномірно по всьому периметру будівлі. Як правило товщина внутрішніх несучих стін становить 240-300 мм., А перегородкових 65-120 мм .. Щоб правильно створити пару зовнішніх і внутрішніх несучих стін їх стін їх зводять одночасно, з відповідною перев'язкою. При зведенні внутрішньої несучої стіни пізніше, ніж зовнішньою несучою або з іншого виду стінових матеріалів їх між собою необхідно пов'язувати анкерами. Тому з несучої стіни яка кладеться в першу чергу в місці запланованого примикання стін в кожен третій горизонтальний шов закладають анкера.

5. Перемички і вінці перекриття з газоблоку.

Перемычка из газоблока, армопояс из газобетонаПеремички і вінці є конструктивними елементами, що підсилюють стіни. Призначення перемички це зміцнення стіни над віконним або дверним отвором. Перемички можуть бути як готові залізобетонні вироби, газобетонні перемички або виготовлені за допомогою газоблоку і опалубки. Вінець призначений для зміцнення стіни по всьому периметру несучої стіни на рівні перекриття або інакше кажучи для розподілу точкового навантаження яка передається на стіни елементами перекриттів. Зовнішні несучі стіни також зміцнюють над горищним перекриттям. Вінець перекриття також називають залізобетонний армований пояс або армопояс. Якщо немає армопоясу по піріметру будівлі це зумовлює появу тріщин в місцях обпирання плит перекриття на стіни. При виготовленні армуючого пояса з газоблоку, його необхідно утеплювати по всьому периметру будівлі, щоб не було містків холоду.