Керамічна цегла протягом багатьох років у вітчизняних забудовників залишався найпопулярнішим і шанованим стінових матеріалом. Зобов'язаний рядова керамічна цегла цим своїм властивостям: довговічність, міцність, технічні характеристики, екологічність. Тому не дивно, що на сьогоднішній день все більш популярним стає альтернативний матеріал керамоблок (керамблок) або як ще його називають тепла кераміка або Поризована кераміка, у вигляді великоформатного пустотілого блоку.

Особливістю порізірованного керамоблока є те що в процесі його виробництва в ньому з'являються замкнуті мікропори, що поліпшують звуко-і теплоізоляційні властивості стінових виробів. До складу порізірованного блоку входять тільки натуральні компоненти такі як глина і спеціальні добавки збільшують пористість або тирсу (вигоряючі в процесі випалу і створюючи замкнуті мікропори). У процесі виробництва керамлоков вони зберегли всі достоїнства керамічної цегли як стінового матеріалу (несучі здібності, технічні характеристики, теплоакумулювальні властивості), великоформатні поризовані блоки придбали також і додаткові переваги:

- Керамічні поризовані блоки мають великий формат виробів і особливу форму, що дозволяє при укладанні одного блоку замінити від 7 до 17 цегли залежно від розміру керамблока. Порізірованние керамічні блоки мають високу порожнистість і відповідно легкий вагу. У комплексі ці показники збільшують швидкість кладки, зменшують витрату розчину в 3-5 разів, зменшують навантаження на фундамент (відповідно витрати на виготовлення фундаменту).

- Керамблокі мають хороші показники теплопровідності завдяки щілинним порожнечам в блоці розташованим особливим чином, порожнистість керамоблока досягає 50% обсягу блоку, таким чином подовжуючи шлях теплового потоку. Керамблок має систему замків по торцях «паз-гребінь», мінімізуючи шви, а відповідно проникнення «містків холоду». Великоформатний керамічний блок дозволяє зводити несучі стіни будівель від 38 до 51 см без додаткового утеплення. Слід зауважити, що при товщині стіни з керамлока в 51 см досягається теплопровідність рівна тощиной стіни з рядового цегли 120-200 см. Керамоблок також мають високі показники звукоізоляції.

- Керамічні порізірованние блоки мають хорошу геометрію, завдяки якій акуратно зводиться стіна. Розміри керамлоков разщітани на перев'язку з облицювальною цеглою, а рельєфна структура поверхні керамблока дозволяє швидко і економічно наносити розчин (стіна готова під оштукатурювання).

- Керамблокі екологічно чистий матеріал виготовлений із глини без шкідливих домішок. Порожнечі в КЕРАМБЛОКИ створюють теплообмін і вологообмін в будівлі, дозволяючи стіні з керамоблока дихати. Таким чином вдається уникнути виникнення в будівлі побудованому з керамблока грибка і цвілі, оскільки будівля дихає то створює здоровий мікроклімат в приміщенні придатний для комфортного життя.