Крепкий фундаментМіцний і хороший фундамент запорука успіху будь-якої справи, а особливо будівництва будинку. Тому при будівництві підбір матеріалів для фундаменту починається ще на проектній стадії будівництва. Вибір матеріалу для фундаменту залежить від багатьох факторів: типу грунту, призначення будови, кліматичних умов місця розташування і т.д .. На сьогоднішній день для цивільного будівництва найбільш популярними є фундаменти:

- Фундамент палі. Представляють вони собою палі (ЗБВ стовпи) занурені в фундамент будови. По методу виготовлення палі розрізняють на два основних види: забивні (засаджені в грунт в готовому вигляді) і заливні (виготовляються безпосередньо в грунті, шляхом заповнення бетонної суміші і металокаркасу в пробуреної грунті). Фундаменти пальові гарні там де верхній шар грунту не дозволяє витримати велику вагу конструкції. В основному вони використовуються для висотного будівництва або промислового.

- Блоковий фундамент ЗБВ. Виготовляється він з ФБС (фундаментних блоків будівельних) які скріплені між собою розчином і стягнуті дротом. Фундамент з блоків ФБС швидко зводиться, задається практично будь-яка форма будови і він вважається надійним. Перевагою використання блоків
ФБС є швидкий монтаж фундаменту і можливість подальшого навантаження фундаменту (плитами перекриття і кладкою стін) немає необхідності довго чекати поки устоится фундамент. Монтаж фундаменту ФБС вимагає застосування підйомної техніки так як має велику вагу блоків ФБС. Фундаменти з ФБС слід зводити в місцях зі стійким грунтом наприклад піщаним де він не попливе, тому слід знати особливості грунту на місці будівлі.

- Бетонний фундамент. Являє собою єдину металеву конструкцію залиту бетоном високих марок і представляє собою єдину плиту. Монолітний фундамент хороший для будівництва літньої прибудови так і для будівництва великого будинку. При розробці котловану для монолітного фундаменту слід враховувати рівень грунтових вод, тому при необхідності відразу створюється дренажна система і гідроізоляція. У виритому котловані встановлюється опалубка в яку монтується каркас з арматури пов'язаний в'язальним дротом і все в нутрії опалубки заливається бетоном, при застиганні утворюючи цільну конструкцію фундаменту. Не дивлячись на те що такий фундамент витратний але він утворює міцний фундамент в будь-якому вигляді грунту.

На якому з фундаментів побудувати будинок залежить тільки не тільки від ваших вимог до нього але й потрібно враховувати специфіку грунту на якому він зводиться й призначення будови. Тому при будівництві будинку, а саме при зведенні фундаменту питання який фундамент дешевше, слід ставити це питання розібравшись з вищезазначеними питаннями. Гарний фундамент - надійна опора.